Opinie o Nas

Podkładki Dociskowe

Podkładka dociskowa, owalna KD-03-P Podkładka dociskowa, owalna KD-03-P
Producent: WKRET-MET
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt
zobacz więcej
Podkładka dociskowa KD-01 Podkładka dociskowa KD-01
Producent: WKRET-MET
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt
zobacz więcej
Podkładka dociskowa KD-02-W-55 Podkładka dociskowa KD-02-W-55
Producent: WKRET-MET
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt
zobacz więcej
Podkładka dociskowa-okrągła, płaska KD-05 Podkładka dociskowa-okrągła, płaska KD-05
Producent: WKRET-MET
Cena:

2,15 zł

Cena netto: 1,75 zł

szt
zobacz więcej
Podkładka dociskowa-okrągła, podwójnie wypukła KD-07-WW Podkładka dociskowa-okrągła, podwójnie wypukła KD-07-WW
Producent: WKRET-MET
Cena:

2,60 zł

Cena netto: 2,11 zł

szt
zobacz więcej
Podkładka dociskowa-okrągła, wypukła KD-04-W5 Podkładka dociskowa-okrągła, wypukła KD-04-W5
Producent: WKRET-MET
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt
zobacz więcej
Podkładka dociskowa-owalna, podwójnie wypukła KD-03-WW7 Podkładka dociskowa-owalna, podwójnie wypukła KD-03-WW7
Producent: WKRET-MET
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt
zobacz więcej

Różnorodność w świecie technik mocowań może robić spore wrażenie zwłaszcza na osobach, które do tej pory nie miały z tą tematyką większej styczności. W błędzie są natomiast ci, którzy uważają, że zawsze musi chodzić o skomplikowane przedmioty, których użycie dla przeciętnego człowieka jest sporym wyzwaniem. Są specyficzne sytuacje, gdy doskonale sprawdzają się rozwiązania relatywnie tanie i proste w charakterze. Równocześnie mogą być bardzo efektywne i w konkretnych przypadkach dawać bardzo wiele. Mowa, chociażby o podkładkach dociskowych, które są mało widoczne na co dzień, ale bardzo ważne.

 

Za pomocą podkładek dociskowych można podwyższać efektywność montażu oraz mocowań. Podkładkę stosuje się z reguły w połączeniu ze śrubą lub innego rodzaju wkrętem. Spełnia ona dwa zdania. Po pierwsze izoluje łeb śruby od kontaktu z materiałem, a po drugie sprawia, że całość jest bardziej wytrzymała. Dokręcając śrubę sprawiamy, że podkładka jest dociskana do powierzchni roboczej. Sama śruba z kolei mocniej siedzi w miejscu i jest znacznie mniej prawdopodobne, iż zacznie się przemieszczać pod wpływem czynników mechanicznych.

 

Dostępne na rynku podkładki dociskowe są najczęściej produkowane z metalu. Standardowym tworzywem stosowanym przez wytwórców jest stal ocynkowana i tym samym zabezpieczona przed postępem procesów korozyjnych. To ważne, ponieważ pod wpływem rdzy struktura metalu stopniowo się osłabia, co w przypadku zamocowań jest nie tylko niewskazane, ale wręcz może stanowić zagrożenie. Z uwagi na różne potrzeby profesjonalistów produkuje się podkładki w różnych kształtach, które z racji formy są odpowiednie w konkretnych sytuacjach.

 Przy pomocy podkładek można wykonywać prace montażowe w drewnie, metalu czy betonie. W przypadku drewna zastosowanie podkładek jest najłatwiejsze, ponieważ materiał jest łatwy w obróbce i umieszczenie w nim śruby nie stanowi problemu, nie wymaga również większego wysiłku. Jednym z ważnych parametrów każdej podkładki jest średnica jej otworu roboczego. Producenci w dostarczanej specyfikacji zazwyczaj określają, jakiego typu wkręty można stosować, aby ten element spełniał swoje zadania w prawidłowy sposób.

 

Standardowa grubość podkładki wynosi około 1 milimetra. To pozornie niewiele, ale przy dobrej jakości stali wytrzymałość elementu jest zadowalająca i bez problemu poradzi on sobie nawet ze sporymi obciążeniami. Sam rozmiar podkładek jest raczej zbliżony – mają one zazwyczaj po kilka centymetrów wysokości oraz szerokości. Ich kształt jest zwykle owalny. Brak ostrych krawędzi w większości modeli sprawia, że łatwiej umieścić je w miejscach problematycznych. Przy używaniu podkładek należy pilnować, aby nie były one montowane zbyt blisko brzegów materiału, nie powinny bowiem wystawać poza obszar roboczy. Ewentualne docięcie może obniżyć ich wytrzymałość.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium