Opinie o Nas

Tarcze Diamentowe

Tarcze diamentowe

Tarcza diamentowa - charakterystyka

Za pomocą tarcz tnących da się z powodzeniem realizować zadania związane z docinaniem elementów do pożądanej wielkości, a także odcinania fragmentów potrzebnych w danym momencie. W zależności od typu obrabianego materiału należy sięgnąć po odpowiedni wariant tarczy. W przypadku metalu, zwłaszcza stali, wykorzystywane są tarcze tnące korundowe, jakie również znalazły się w naszym asortymencie. Jednakże takie materiały, jak beton czy kamień naturalny, wymagają aktualnie zastosowania innych rozwiązań. Wtedy egzamin zdaje wzorowo tarcza diamentowa, jaka swoją budową jest idealnie przystosowana do takich działań. Nasza hurtownia wychodzi w tym zakresie naprzeciwko oczekiwaniom profesjonalistów, jak też pasjonatów, oferując znakomite tarcze do materiałów budowlanych marki Wkręt-Met Klimas. Zostały one wypróbowane w licznych sytuacjach, a ich skuteczność nie budzi wątpliwości wśród specjalistów.

Tarcze diamentowe - zastosowanie

Wykorzystując tarcze diamentowe da się z powodzeniem ciąć elementy zarówno na sucho, jak i na mokro. W przypadku każdej z opcji konieczne jest skorzystanie z odpowiednich tarcz. Producent jasno określa, która tarcza sprawdzi się w konkretnym układzie. Proponujemy Klientom również uniwersalne rozwiązania. Tarcza diamentowa do cięcia na sucho i mokro sprawi, że za pomocą jednego elementu roboczego da się realizować zadania z udziałem chłodziwa lub bez. Zaletą cięcia na mokro jest praktyczny brak zapylenia, ponieważ udział cieczy skutecznie zapobiega unoszeniu się pyłu w powietrzu. Jeśli chodzi o narzędzia kompatybilne z tarczami diamentowymi, sprawy mają się analogicznie jak w odniesieniu do tarcz korundowych. Standardowo montuje się je przy szlifierkach kątowych oraz specjalnych stolikach tnących. To wymienne części, które da się w ciągu krótkiej chwili zastąpić nowymi w razie ich uszkodzenia lub po prostu zużycia. Na rynku wyróżnić można tarcze diamentowe z nasypem ciągłym, jak również segmentowe ze szczelinami i bez. Te bez szczelin pracują nawet o 20% szybciej, co w pewnych okolicznościach może stanowić istotny argument na ich rzecz. Jednocześnie w dłuższej perspektywie to tarcza diamentowa do cięcia ze szczelinami jest wydajniejsza, dlatego w przypadku częstego użytkowania lepiej sięgnąć właśnie po ten typ.

Tarcze do cięcia betonu

Tnąc beton, dość często fachowcy sięgają po tarcze segmentowe bez szczelin, określane mianem tarcz turbo. Sprawdzają się ona zwłaszcza w przypadku relatywnie miękkiego betonu, a poza tym również dachówek, klinkieru czy ogółem miękkich cegieł. Taka tarcza diamentowa do cięcia radzi sobie dobrze z materiałami kruchymi, stąd nierzadko bywa postrzegana jako najbardziej uniwersalna. Warto sięgać po tarczę odpowiednią do cięcia zarówno na sucho, jak i mokro. Zapewnia to szersze pole manewru podczas pracy bez konieczności zaopatrywania się w dwa oddzielne typy tarcz.

Tarcze do cięcia gresu i ceramiki

Cięcie gresu i glazury wymaga zastosowania odpowiednio przygotowanych tarcz. Z uwagi na specyfikę materiałów wskazane są te o wysokiej twardości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie precyzyjnego i szybkiego cięcia przy ograniczonych do minimum stratach. Z uwagi na relatywną kruchość tych tworzyw wskazane jest wykorzystanie tarcz z nasypem ciągłym, bez ząbków.

Każdorazowo, bez względu na akurat cięty materiał, należy zwrócić uwagę na specyfikację techniczną tarczy. Mowa tu nie tylko o jej konkretnym przeznaczeniu, ale również o maksymalnej prędkości obrotów czy mocy urządzenia. W przypadku szlifierek o mniejszej mocy zaleca się mniejsze tarcze, w przypadku mocniejszych — większe.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium