10,00 zł
Cena netto: 8,13 zł
11,00 zł
Cena netto: 8,94 zł
15,00 zł
Cena netto: 12,20 zł
17,00 zł
Cena netto: 13,82 zł
26,00 zł
Cena netto: 21,14 zł
33,00 zł
Cena netto: 26,83 zł
37,00 zł
Cena netto: 30,08 zł
38,00 zł
Cena netto: 30,89 zł
42,00 zł
Cena netto: 34,15 zł
45,00 zł
Cena netto: 36,59 zł
71,00 zł
Cena netto: 57,72 zł
27,00 zł
Cena netto: 21,95 zł
35,00 zł
Cena netto: 28,46 zł
70,00 zł
Cena netto: 56,91 zł
87,00 zł
Cena netto: 70,73 zł
87,00 zł
Cena netto: 70,73 zł
104,00 zł
Cena netto: 84,55 zł
137,00 zł
Cena netto: 111,38 zł
173,00 zł
Cena netto: 140,65 zł
Wiertła do metalu profesjonalne
Metal jest materiałem specyficznym, a wiercenie w nim otworów to spore wyzwanie. Wiertła do metalu muszą stać na najwyższym poziomie pod względem jakości wykonania. Muszą być na tyle wytrzymałe, aby radziły sobie nawet z metalami o wyjątkowej solidności. W tym momencie sięgnąć należy po wiertła do metalu twardego, których parametry pozwalają wiercić w najtwardszych powierzchniach. W asortymencie sklepu e-Armet.pl znalazły się profesjonalne wiertła do metalu szlifowane. Cechują je doskonałe własności wiercące, wynikające z użycia szybkotnącej stali.
Najtwardsze wiertła do metalu. Jakie wiertła do twardej stali wybrać?
Stal to materiał wytrzymały i jednocześnie dość powszechnie spotykany w różnych sytuacjach. Wykorzystuje się go na szeroką skalę między innymi w kontekście różnorodnych konstrukcji, ale wykonuje się z niego również pręty zbrojeniowe stosowane przy wznoszeniu budynków. Z całą pewnością wiercenie otworów w stalowych powierzchniach jest zadaniem wymagającym, dlatego trzeba korzystać w tym celu ze sprawdzonych narzędzi. Dobrej klasy wiertarka ustawiona na niskie obroty to w tym przypadku rzecz konieczna. Poza tym oczywiście niezbędne są wiertła. Jeśli mamy do czynienia z twardą stalą, dobrze zdadzą egzamin wiertła kobaltowe, często oznaczane symbolem HSSCo. Istnieją także wiertła ze stali szybkontnącej HSS - bardzo popularne wśród fachowców. Niezłym pomysłem są też wiertła tytanowe, pokryte powłoką na bazie azotku tytanu. Znakomicie sprawdzą się również z najtwardszymi typami metalu, takimi jak żeliwo ciągliwe czy brąz utwardzony.
Po czym poznać wiertło do metalu?
Wiertła przeznaczone do pracy z metalem są oznaczane różnymi symbolami. Wspomniane powyżej rozwiązania z symbolami HSSCo / HSS-Co to jedne z powszechniej spotykanych przykładów. Jednakże wiertła do metalu mają też swoje cechy wizualne, które z pewnością nie umykają fachowcom, jednakże z punktu widzenia laika są zdecydowanie mniej uchwytne. Odpowiednia konstrukcja decyduje o tym, czy wiertło sprawdzi się przy otworowaniu w metalowych powierzchniach. Końcówka wierteł do metali ma postać ściętego stożka. Dzięki temu łatwiej wwierca się w twardą strukturę i utrzymuje w pożądanej pozycji. Oczywiście w praktyce poszczególne modele wierteł nadają się do działań z metalami twardymi lub miękkimi, dlatego konieczne jest znalezienie optymalnego produktu względem potrzeb. Stąd warto z uwagą czytać dokumentację techniczną kupowanych akcesoriów.
Dobre wiertło do metalu nie musi być drogie
Klienci przyglądający się naszej ofercie szybko zauważą, że oferowane produkty nie zaliczają się do kosztownych. Nie przeszkadza im to jednak gwarantować doskonałych cech użytkowych, będących wynikiem pracy tak renomowanych producentów jak Wkręt-Met. Wiertła do metalu szlifowane przedłużane nie są tu żadnym wyjątkiem. Ich gabaryty pozwalają na wykonanie otworów o większej głębokości, co w pewnych okolicznościach jest uzasadnione. Wszystkie wiertła do metalu twardego jakie prezentujemy w sklepie są dedykowane zastosowaniom profesjonalnym.
Czym się różni wiertło do metalu od wiertła do drewna?
Do kluczowych różnic pomiędzy wiertłami do metalu i drewna zalicza się strukturę akcesoriów i generalnie geometrię elementów. Inne są kąty wierzchołkowe i budowa trzpienia centrującego. Dlatego zazwyczaj nie zaleca się używania wierteł do metalu przy pracy z drewnem, ponieważ są one przystosowane do innych struktur i w drewnie mogą po się zaklinować, szczególnie przy głębszym otworowaniu.