Opinie o Nas
Wiata garażowa. Jak zbudować wiatę na samochód? 1
Wiata garażowa. Jak zbudować wiatę na samochód?

Własna wiata na samochód może stanowić ciekawą alternatywę dla klasycznego garażu – przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Szacuje się, że koszt budowy jednego metra kwadratowego garażu zintegrowanego z domem jednorodzinnym odpowiada kosztowi budowy metru kwadratowego salonu. Pokazuje to jasno, że uwzględnienie przestrzeni garażowej w ramach domu będzie generować znaczące wydatki, których zdecydowanie lepiej uniknąć.

czytaj całość »
Jak zbudować wędzarnie domową? Budowa wędzarni krok po kroku 0
Jak zbudować wędzarnie domową? Budowa wędzarni krok po kroku

Dla wielu osób budowa wędzarni stanowi spore wyzwanie, ale wcale nie musi tak być. Istnieją bardzo proste w formie wędzarnie pudełkowe czy walizkowe, które można wykonać szybko i przy niemal zerowych nakładach finansowych. Pozwalają one na podstawowe wędzenie w domowych warunkach lub z wykorzystaniem rozpalonego w ogrodzie ogniska.

czytaj całość »
Jak zrobić karmnik dla ptaków DIY? Instrukcja krok po kroku 0
Jak zrobić karmnik dla ptaków DIY? Instrukcja krok po kroku

Dokarmianie ptaków w okresie zimowym cieszy się dużą popularnością i całkiem sporo osób decyduje się na wystawienie specjalnego karmnika na swojej posesji. Jednakże pojawia się pytanie, skąd go wziąć. Bez problemu uda się kupić gotowe rozwiązanie, aczkolwiek karmnik dla ptaków DIY to znacznie większa satysfakcja i przede wszystkim rzecz łatwa do samodzielnego wykonania. Sprawdź jak go zbudować!

 

czytaj całość »
Dach mansardowy - projekt, budowa, konstrukcja, izolacja 1
Dach mansardowy - projekt, budowa, konstrukcja, izolacja

Istnieją różne typy dachów, a niektóre mogą być dla części konsumentów niezbyt oczywiste. Dobrym przykładem okazuje się w tym kontekście dach mansardowy, który spotykany jest najczęściej w zabudowie szeregowej, a także w stylowych kamienicach. Kiedyś rozwiązanie to było znacznie popularniejsze, jednakże dziś część projektów również zakłada ich zastosowanie. Mówiąc najogólniej, chodzi tutaj o łamany dach dwuspadowy, który ma z tego tytułu niejako podwójną więźbę. Jest to z całą pewnością opcja bardziej skomplikowana pod względem wykonania, aczkolwiek dla doświadczonych fachowców nie powinna ona stanowić problemu.

czytaj całość »
Dach jednospadowy (pulpitowy) - konstrukcja, budowa, koszty 1
Dach jednospadowy (pulpitowy) - konstrukcja, budowa, koszty

W polskich realiach dach jednospadowy nie jest wyborem numer jeden, gdy chodzi o projekty i realizacje domów jednorodzinnych – i jest to dość delikatne określenie. Przez całe lada dach pulpitowy był w gruncie rzeczy rozwiązaniem zarezerwowanym dla budownictwa gospodarczego i domy wykonane z takim zadaszeniem należy raczej do rzadkości. W ostatnich latach można jednak dostrzec tendencję, aby sięgać do tego rozwiązania częściej i trudno ten fakt zlekceważyć. Budowa dachu jednospadowego (tak bywa również określany) coraz częściej jest brana pod uwagę jako względnie ekonomiczna i mająca przy tym konkretne walory praktyczne.

czytaj całość »
Dach wielospadowy - budowa, konstrukcja, prawo budowlane 1
Dach wielospadowy - budowa, konstrukcja, prawo budowlane

Budując dom, można stawiać na różnorodne rozwiązania architektoniczne, z których praktycznie każde implikuje określone konsekwencje. Chodzi tu przede wszystkim o koszty budowy, ale także aspekty związane z czasem prowadzenia prac, znalezieniem wykwalifikowanej ekipy wykonawców oraz inne czynniki. W przypadku dachów jest podobnie, a każdy projekt domu określa, jak ma wyglądać jego zadaszenie. Poza najbardziej popularnymi i ekonomicznymi dachami dwuspadowymi istnieje też dach wielospadowy. Czytaj więcej >>

czytaj całość »
Dach dwuspadowy - konstrukcja, budowa, projekt 0
Dach dwuspadowy - konstrukcja, budowa, projekt

Istnieją różne rozwiązania konstrukcyjne, jeśli chodzi o dachy domów jednorodzinnych. Potencjał w tym zakresie jest naprawdę szeroki, jednakże do najczęściej wybieranych opcji zalicza się dach dwuspadowy. Dowiedz się więcej o tej konstrukcji >>

czytaj całość »
Bestsellery
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (KURIER DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl