Opinie o Nas
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Jętka dachowa - czym jest? Konstrukcja i wymiary jętki 0
Jętka dachowa - czym jest? Konstrukcja i wymiary jętki

Najwięcej uwagi więźbom poświęcają w praktyce inwestorzy indywidualni decydujący się na budowę własnych domów. Mogą oni zlecić wykonanie więźby pracowni ciesielskiej lub zdecydować się na rozwiązanie prefabrykowane – działają zakłady wytwórcze wyspecjalizowane ściśle na tym odcinku. Do najczęściej spotykanych zaliczają się w praktyce więźby krokwiowo-jętkowe.

czytaj całość »
Krawężnica - czym jest? Funkcja, montaż 1
Krawężnica - czym jest? Funkcja, montaż

Każdy, kto decyduje się na budowę swojego domu, musi liczyć się z tym, że dostarczy to sporych wyzwań i to na różnych odcinkach. Bez wątpienia wśród kwestii istotnych z punktu widzenia solidności całej konstrukcji znalazł się dach – zdaniem niektórych ma on wręcz znaczenie kluczowe. W przypadku domów stawianych wedle uniwersalnych, tradycyjnych prawideł, sporą rolę do odegrania ma więźba dachowa, jaką można spokojnie określić mianem szkieletu i bazy całego zadaszenia. Spotyka się więźby przygotowane przez pracownie ciesielskie pod konkretny projekt, ale są też więźby prefabrykowane – wytwarzane na zamówienie na specjalnie do tego przystosowanych liniach produkcyjnych. Bez względu na wybrany wariant, pewne elementy w ramach dachu muszą zostać uwzględnione.

czytaj całość »
Krokiew - rodzaje, montaż 0
Krokiew - rodzaje, montaż

Bardzo istotną rolę w każdej z więźb odgrywa krokiew. Warto przy tym pamiętać o tym, że krokwie dzielą się na różne kategorie, które wymagają odrębnego traktowania. W praktyce jednak można pokusić się o wniosek, że właśnie krokiew dachowa jako typ elementu składowego więźby jest w jej przypadku kluczowy. Dowiedz się dlaczego!

czytaj całość »
Płatew kalenicowa - czym jest i do czego służy? 1
Płatew kalenicowa - czym jest i do czego służy?

Konstrukcje dachowe zawsze wymagają solidnego podejścia i zastosowania koniecznych elementów konstrukcyjnych, które przekładają się na solidność dachu i jego walory funkcjonalne. Do ważnych składowych każdej więźby płatwiowo-kleszczowej, a takich jest w praktyce najwięcej, zalicza się płatew kalenicowa. W tym artykule przybliżamy charakterystykę tego elementu konstrukcyjnego. Sprawdź!

czytaj całość »
Jak prawidłowo łączyć krokwie w kalenicy? 0
Jak prawidłowo łączyć krokwie w kalenicy?

Wykonanie więźby dachowej zawsze warto powierzać doświadczonym specjalistom, ponieważ jedynie oni są w stanie zapewnić optymalne efekty. Prace nad tym bardzo ważnym elementem konstrukcji budynku uwzględniają różne typy połączeń poszczególnych „składowych” szkieletu dachu. Spore znaczenie ma chociażby łączenie krokwi w kalenicy, które wymaga zastosowania odpowiednich do tego technik montażu i adekwatnych złączy ciesielskich. Dowiedz się więcej >>

czytaj całość »
Jak przymocować trampolinę ogrodową do podłoża? 1
Jak przymocować trampolinę ogrodową do podłoża?

Jak przymocować trampolinę do ziemi? Istnieją gotowe instalacje tego rodzaju, które można bez większego wysiłku zamontować, a potem już cieszyć się beztroskim skakaniem. Oczywiście bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, dlatego zamontowanie trampoliny nie może być jakiekolwiek. Sprawdź jak to zrobić >>

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 618 321 825
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl