Opinie o Nas
Jak zbudować domek letniskowy na działce ogrodniczej? 0
Jak zbudować domek letniskowy na działce ogrodniczej?

Mając kawałek ziemi, na którym można coś postawić, pojawiają się realne szanse na zrealizowanie jednego z marzeń. Budowa domku z drewna chodzi po głowie wielu osobom. Trudno jednak to realizować, jeśli brakuje odpowiedniego gruntu, do którego mamy prawa. Niekoniecznie musi to być działka budowlana o samodzielnym charakterze. W praktyce na ogródkach działkowych również powstają domki, choć muszą one spełniać określone parametry związane przede wszystkim z metrażem.

czytaj całość »
Jak zbudować taras drewniany? Budowa tarasu z drewna krok po kroku 1
Jak zbudować taras drewniany? Budowa tarasu z drewna krok po kroku

Marzenie o własnym tarasie nie jest niczym rzadkim. Posiadacze domów jednorodzinnych często dochodzą do wniosku, że taras w atrakcyjny i użyteczny sposób wzbogaci dom. W praktyce stanowi on swoiste miejsce pośrednie pomiędzy wnętrzem a częścią ogrodową. Drewniany taras nie musi być przy tym ogromną inwestycją, a niektórzy nawet decydują się na jego samodzielne wykonanie – bez pomocy wynajętej ekipy. Nie ma jednak przeszkód, aby do takowej sięgnąć.

czytaj całość »
Jak zbudować altanę drewnianą? Budowa altany ogrodowej krok po kroku 1
Jak zbudować altanę drewnianą? Budowa altany ogrodowej krok po kroku

Dla wielu osób budowa altany w ogrodzie jest sposobem na poszerzenie funkcjonalności przestrzeni przy domu. Rzecz jasna nie każdy musi wiedzieć, jak zbudować altanę, jednakże z technicznego punktu widzenia nie jest to zadanie skomplikowane. Tym bardziej, że w sieci nie brakuje poradników, a nawet gotowych projektów. Okazuje się, że budowa altany ogrodowej nie musi być ani specjalnie trudna, ani kosztowna. To świetna wiadomość dla potencjalnie zainteresowanych.

czytaj całość »
Jak zbudować szklarnię? Budowa szklarni krok po kroku 1
Jak zbudować szklarnię? Budowa szklarni krok po kroku

Być może część właścicieli posesji, zwłaszcza domów jednorodzinnych, zastanawia się nad tym, jak zrobić szklarnię i czy w ogóle jest sens takową postawić. Okazuje się, że to ciekawe rozwiązania, o ile komuś zależy na samodzielnej uprawie roślin – szczególnie jadalnych, ale także ozdobnych. Dla pasjonatów tematu budowa szklarni może być kapitalnym sposobem na rozwinięcie swoich zainteresowań, ponieważ powstaną tym samym doskonałe wręcz warunki do hodowli roślinnej. Oczywiście są jeszcze istotne kwestie szczegółowe – trzeba ustalić, jak zbudować szklarnię, gdzie ma ona stanąć i która z technologii budowy okaże się najlepszą.

czytaj całość »
Podbitka dachowa drewniana vs. PCV. Które rozwiązanie wybrać? 1
Podbitka dachowa drewniana vs. PCV. Które rozwiązanie wybrać?

W świecie budowlanym podbitka dachowa cieszy się coraz większą popularnością. Bywa stosowana przy budowie niektórych domów jednorodzinnych, jednakże nie stanowi elementu koniecznego, który trzeba uwzględniać w realizowanym projekcie. Jednakże właściwie wykonana może spełniać konkretne funkcje i stanowić wartość dodaną.

czytaj całość »
Stropodach. Czym jest? Jakie rodzaje stropodachów znamy? 1
Stropodach. Czym jest? Jakie rodzaje stropodachów znamy?

Konstrukcja domu musi uwzględniać pewne elementy, bez których budynek nie może funkcjonować jako spójna całość. Jednym z nich jest stropodach, co trzeba mieć na uwadze przy projektowaniu obiektu. Generalnie można dzisiaj wskazać różne rodzaje stropodachów, które spotyka się w praktyce budowlanej.

czytaj całość »
Deskowanie dachu. Tak czy nie? 2
Kim jest cieśla?

Zawód cieśli jest bardzo ważny zwłaszcza dziś, kiedy fachowców znających tę profesję jest niestety coraz mniej. Cieśla pracuje z drewnem, jednakże to ktoś inny niż stolarz czy meblarz. Jego zadania są w praktyce zdecydowanie trudniejsze, albowiem związane z obróbką znacznie większych i cięższych elementów drewnianych. Cieślowie powinni umieć wykonać deskowanie dachu oraz inne zadania związane z przygotowaniem więźby dachowej. To jedno z największych zawodowych przedsięwzięć, z którym każdy z cieśli może się zmierzyć. Jeśli ktoś robi to dobrze, nie ma prawa narzekać na brak klientów.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl