Opinie o Nas
Profile aluminiowe - rodzaje i zastosowanie  0
Profile aluminiowe - rodzaje i zastosowanie 

Profile aluminiowe to wytrzymałe, lekkie i uniwersalne elementy konstrukcyjne z aluminium, które są wykorzystywane do tworzenia różnych struktur. Są one idealne dla osób poszukujących trwałych materiałów o przystępnych cenach. Profile aluminiowe mogą być stosowane do budowy daszków, parapetów, barierek ochronnych itp. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość oraz elastyczność; można je łatwo formować, skrawać lub lutować w celu uzyskania pożądanych profili lub końcówek. Ponadto profile aluminiowe są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne oraz nie ulegają korozji - cechy te sprawiają, że są bardzo popularnym materiałem budowlanym.

czytaj całość »
Poziomowanie łat. Jak to robić i jakie wkręty wybrać? 0
Poziomowanie łat. Jak to robić i jakie wkręty wybrać?

Poziomowanie łat – to czynność naprawcza stosowana zazwyczaj w czasie remontowania dachów mających za sobą wiele lat użytkowania. Oczywiście dekarze wiedzą, że istnieją w tym obszarze dwa alternatywne względem siebie rozwiązania, które opisaliśmy w tym artykule. Sprawdź >>

czytaj całość »
Wieniec dachowy. Jak wykonać wieniec pod murłatę? 0
Wieniec dachowy. Jak wykonać wieniec pod murłatę?

Jest wiele powodów, dla których wieniec dachowy odgrywa ogromnie ważną rolę w kontekście budowy każdego domu. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że jest on elementem odpowiedzialnym za przenoszenie różnych typów obciążeń – nie tylko pionowych, ale również skośnych. Dowiedz się więcej!

czytaj całość »
Wiązary dachowe. Czym jest wiązar dachowy i jak działa? 0
Wiązary dachowe. Czym jest wiązar dachowy i jak działa?

Budowa domu wiąże się z potrzebą przygotowania konstrukcji dachu i w tym kontekście stosowane są rozmaite rozwiązania, z których najbardziej popularnym i tradycyjnym jest wykorzystanie więźby dachowej. Jednakże dziś coraz częściej sięga się po alternatywy dla standardowych więźb. Rozwiązaniem wartym wzięcia pod uwagę są wiązary dachowe. Dowiedz się więcej!

czytaj całość »
Belka podwalinowa. Czym jest tzw. podwalina? 0
Belka podwalinowa. Czym jest tzw. podwalina?

W kolejnych tekstach staramy się przybliżyć poszczególne części dachów oraz więźb dachowych, które łącznie decydują o wytrzymałości tych struktur oraz ich funkcjonalnych walorach. Następną z nich jest podwalina. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium