Opinie o Nas
Kim jest cieśla? 0
Kim jest cieśla?

Zawód cieśli jest bardzo ważny zwłaszcza dziś, kiedy fachowców znających tę profesję jest niestety coraz mniej. Cieśla pracuje z drewnem, jednakże to ktoś inny niż stolarz czy meblarz. Jego zadania są w praktyce zdecydowanie trudniejsze, albowiem związane z obróbką znacznie większych i cięższych elementów drewnianych. Cieślowie powinni umieć wykonać deskowanie dachu oraz inne zadania związane z przygotowaniem więźby dachowej. To jedno z największych zawodowych przedsięwzięć, z którym każdy z cieśli może się zmierzyć. Jeśli ktoś robi to dobrze, nie ma prawa narzekać na brak klientów.

czytaj całość »
Łaty i kontrłaty zamiast sztywnego poszycia dachu 0
Łaty i kontrłaty zamiast sztywnego poszycia dachu

Sztywne poszycie dachu często jest uznawane za coś normalnego i nie zawsze szuka się dla niego alternatyw. Okazuje się jednak, że takowe istnieją i są uznawane w ramach sztuki budowlanej za rozwiązania właściwe i skuteczne. Chodzi o łaty i kontrłaty dachowe, dzięki którym można wykonać łatwiejsze konstrukcyjnie poszycie o bardzo dobrych walorach technicznych i użytkowych. Naturalnie pod warunkiem, że montaż całości będzie wykonany w sposób prawidłowy. To już zadanie dla fachowców, ponieważ tego rodzaju prace powinny być wykonywane tylko i wyłącznie przez specjalistów z niezbędnym doświadczeniem.

czytaj całość »
Kalkulator ciesielski - obliczanie wymiarów i kątów krokwi 2
Kalkulator ciesielski - obliczanie wymiarów i kątów krokwi

Żyjemy w czasach, w których ludzie mogą sobie ułatwiać życie w różnych aspektach. W dużej mierze pozwalają na to zaawansowane narzędzia informatyczne w postaci programów czy aplikacji, które są w stanie wykonywać za nas konkretne czynności. Chociażby te związane z działaniami matematycznymi, które nie stanowią przecież mocnej strony każdego z nas. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby samodzielnie stosować wzory i obliczać potrzebne w danym momencie wartości, są na to sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest kalkulator ciesielski. Przydatny fachowcom, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem więźb dachowych, schodów czy innych skomplikowanych konstrukcji z drewna.

czytaj całość »
Do czego służą płytki perforowane i jak wykorzystać je w budownictwie? 2
Do czego służą płytki perforowane i jak wykorzystać je w budownictwie?

Nieustannie szukamy pomysłów na to, aby nieco ułatwić i przyspieszyć prace montażowe. W przypadku takich rozwiązań powszechnie stosuje się płytki perforowane. Z reguły zalicza się je w poczet złączy ciesielskich, choć są one specyficzne na tle pozostałych łączników z tej kategorii. Czytaj więcej...

czytaj całość »
Czym jest strop drewniany? Rodzaje, konstrukcja, warstwy 2
Czym jest strop drewniany? Rodzaje, konstrukcja, warstwy

Współczesne budownictwo pozwala na stosowanie rozmaitych technologii, które dają szansę na uzyskanie pożądanego efektu. Można korzystać przy tym z różnych materiałów, zarówno tradycyjnych, jak i znacznie nowocześniejszych. Strop drewniany przez wiele lat był typowym elementem konstrukcji wielu obiektów. Z czasem jego popularność nieco zmalała, a inwestorzy stanęli przed dylematem – strop drewniany czy betonowy?

czytaj całość »
Błędy podczas montażu złączy ciesielskich. Sprawdź czego się wystrzegać 2
Błędy podczas montażu złączy ciesielskich. Sprawdź czego się wystrzegać

Na placach budowy stosuje się rozmaite złącza ciesielskie i to fakt. Pozwalają one na wykonywanie efektywnych połączeń w systemie drewno-drewno. Zarówno w odniesieniu do więźb dachowych, jak też wielu innych konstrukcji o różnorodnym przeznaczeniu.  Skoro tak jest, warto zawsze korzystać z najlepszych złączy od renomowanych producentów...

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl