Opinie o Nas
Dach mansardowy - projekt, budowa, konstrukcja, izolacja 1
Dach mansardowy - projekt, budowa, konstrukcja, izolacja

Istnieją różne typy dachów, a niektóre mogą być dla części konsumentów niezbyt oczywiste. Dobrym przykładem okazuje się w tym kontekście dach mansardowy, który spotykany jest najczęściej w zabudowie szeregowej, a także w stylowych kamienicach. Kiedyś rozwiązanie to było znacznie popularniejsze, jednakże dziś część projektów również zakłada ich zastosowanie. Mówiąc najogólniej, chodzi tutaj o łamany dach dwuspadowy, który ma z tego tytułu niejako podwójną więźbę. Jest to z całą pewnością opcja bardziej skomplikowana pod względem wykonania, aczkolwiek dla doświadczonych fachowców nie powinna ona stanowić problemu.

czytaj całość »
Dach jednospadowy (pulpitowy) - konstrukcja, budowa, koszty 0
Dach jednospadowy (pulpitowy) - konstrukcja, budowa, koszty

W polskich realiach dach jednospadowy nie jest wyborem numer jeden, gdy chodzi o projekty i realizacje domów jednorodzinnych – i jest to dość delikatne określenie. Przez całe lada dach pulpitowy był w gruncie rzeczy rozwiązaniem zarezerwowanym dla budownictwa gospodarczego i domy wykonane z takim zadaszeniem należy raczej do rzadkości. W ostatnich latach można jednak dostrzec tendencję, aby sięgać do tego rozwiązania częściej i trudno ten fakt zlekceważyć. Budowa dachu jednospadowego (tak bywa również określany) coraz częściej jest brana pod uwagę jako względnie ekonomiczna i mająca przy tym konkretne walory praktyczne.

czytaj całość »
Dach wielospadowy - budowa, konstrukcja, prawo budowlane 1
Dach wielospadowy - budowa, konstrukcja, prawo budowlane

Budując dom, można stawiać na różnorodne rozwiązania architektoniczne, z których praktycznie każde implikuje określone konsekwencje. Chodzi tu przede wszystkim o koszty budowy, ale także aspekty związane z czasem prowadzenia prac, znalezieniem wykwalifikowanej ekipy wykonawców oraz inne czynniki. W przypadku dachów jest podobnie, a każdy projekt domu określa, jak ma wyglądać jego zadaszenie. Poza najbardziej popularnymi i ekonomicznymi dachami dwuspadowymi istnieje też dach wielospadowy. Czytaj więcej >>

czytaj całość »
Dach dwuspadowy - konstrukcja, budowa, projekt 0
Dach dwuspadowy - konstrukcja, budowa, projekt

Istnieją różne rozwiązania konstrukcyjne, jeśli chodzi o dachy domów jednorodzinnych. Potencjał w tym zakresie jest naprawdę szeroki, jednakże do najczęściej wybieranych opcji zalicza się dach dwuspadowy. Dowiedz się więcej o tej konstrukcji >>

czytaj całość »
Dach kopertowy - konstrukcja dachu czterospadowego 1
Dach kopertowy - konstrukcja dachu czterospadowego

W przypadku jednokondygnacyjnych domów jednorodzinnych dość często spotyka się dach kopertowy. Jest on rozwiązaniem sprawdzonym w wielu sytuacjach, a konstrukcja dachu kopertowego jest świetnie znana budowlańcom – nie ma więc żadnych problemów z jego wykonaniem. Więcej... 

czytaj całość »
Wiatrownica. Czym jest i jak ją zamontować? 1
Wiatrownica. Czym jest i jak ją zamontować?

Wiatrownica, jak łatwo się domyślić, ma zabezpieczać dachy przed wichurami, ale nawet krótkotrwałe silniejsze podmuchy są w stanie wpłynąć ujemnie na stan dachówki. Odpowiednio zainstalowana wiatrownica boczna i towarzysząca jej w pewnych sytuacjach wiatrownica górna są sposobem na minimalizację ryzyka problemów.

czytaj całość »
Montaż gontów bitumicznych. Co trzeba wiedzieć? 1
Montaż gontów bitumicznych. Co trzeba wiedzieć?

Wśród dostępnych na rynku pokryć dachowych niektóre cechuje lekkość i relatywnie łatwy montaż. Nadają się one znakomicie do krycia takich konstrukcji jak domki narzędziowe, altany ogrodowe, szopy z drewna czy wszelkie obiekty gospodarcze – zazwyczaj wznoszone na przydomowych działkach. Gont bitumiczny jest w tym kontekście jedną z ciekawszych propozycji.

czytaj całość »
Budowa szopy drewnianej krok po kroku 0
Budowa szopy drewnianej krok po kroku

Jest wiele powodów, dla których własna szopa drewniana to dobry pomysł. Przede wszystkim można ją wykorzystać do przechowywania rozmaitych rzeczy – narzędzi ogrodowych, drewna opałowego i wszystkiego, co nie mieści się w domu, a może znajdować się w nieogrzewanym pomieszczeniu.

czytaj całość »
Wiata na drewno. Jak zbudować drewutnię krok po kroku? 2
Wiata na drewno. Jak zbudować drewutnię krok po kroku?

Domy, w których kominek lub piec opala się drewnem, zwykle mają własne drewutnie. Wiata na drewno miewa różne postacie, ale generalnie jest dość prostą konstrukcją o jednej funkcji. Kawałki drewna opałowego mają być tam składowane i możliwie w największym stopniu zabezpieczone przed wilgocią oraz czynnikami zewnętrznymi

czytaj całość »
Budowa domku narzędziowego - instrukcja, projekt, rodzaje domków narzędziowych 1
Budowa domku narzędziowego - instrukcja, projekt, rodzaje domków narzędziowych

Wiele osób marzy o tym, aby mieć na swojej posesji domek narzędziowy. Czasami jego przeznaczenie jest w praktyce szersze i sprawdza się on również do innych celów. Czasami obiekty planowane pierwotnie jako przestrzeń na przechowywanie narzędzi ogrodowych stają się przydomowymi warsztatami, areną zabaw dla dzieci czy przechowalnią dla szeroko rozumianych szpargałów, dla których nie było miejsca gdzie indziej.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (KURIER DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl