Opinie o Nas

WKRĘTY DO BETONU

Śruba do betonu PBW 65 / 65x10,5 / Śruba do betonu PBW 65 / 65x10,5 /
Producent: DOMAX
Cena:

1,85 zł

Cena netto: 1,50 zł

szt
zobacz więcej
Śruba do betonu PBW 75 / 75x10,5 / Śruba do betonu PBW 75 / 75x10,5 /
Producent: DOMAX
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt
zobacz więcej
Śruba do betonu PBW 90 / 90x10,5 / Śruba do betonu PBW 90 / 90x10,5 /
Producent: DOMAX
Cena:

4,00 zł

Cena netto: 3,25 zł

szt
zobacz więcej
Śruba do betonu PBW 110 / 110x10,5 / Śruba do betonu PBW 110 / 110x10,5 /
Producent: DOMAX
Cena:

2,70 zł

Cena netto: 2,20 zł

szt
zobacz więcej
Śruba do betonu PBW 130 / 130x10,5 / Śruba do betonu PBW 130 / 130x10,5 /
Producent: DOMAX
Cena:

3,10 zł

Cena netto: 2,52 zł

szt
zobacz więcej

Wkręty do betonu - charakterystyka

Fachowcy sięgają po wkręty do betonu, które mają odpowiednią wytrzymałość i są przystosowane do profesjonalnych zastosowań. Nasz sklep oferuje doskonałe rozwiązania renomowanej marki DOMAX, która od lat jest jednym z rynkowych liderów w zakresie rozmaitych kategorii łączników budowlanych oraz ciesielskich. Za pomocą wkrętów do betonu można mocować elementy do podłoży wykonanych także z marmuru, kamienia czy pełnej cegły. Oznacza to, że są to akcesoria dużo bardziej uniwersalne niż wskazuje na to ich nazwa. Zastosowanie specjalnego gwintu sprawia, że można z łatwością osadzać wkręty w twardym podłożu i co ważne w razie potrzeby wykręcać i wkręcać ponownie w ramach tego samego otworu. Zoptymalizowana geometria gwintowania przyspiesza osadzanie wkrętu, przez co nadają się one znakomicie pod kątem zastosowań w branży budowlanej i przy zadaniach, gdzie istotna jest wysoka wydajność pracy. Poszczególne warianty wkrętów posiadają odmienne wymiary, a więc z łatwością uda się dobrać adekwatny do zaplanowanych działań element. Dla najlepszych efektów w toku prac zalecane jest wykorzystywanie do wkręcania specjalnych zakrętek udarowych.

Wkręty do betonu - rodzaje 

Cechą oferowanych wkrętów jest to, że można nimi kotwić w materiale bez konieczności sięgania po dodatkowe elementy, jednakże z uwagi na specyfikę techniki nie da się osadzać ich bezpośrednio. Konieczne jest wcześniejsze nawiercenie otworu przystosowanego swoją średnicą do gabarytów wkrętu. Gwintowanie trzpienia znacząco ułatwia i przyspiesza cały proces. Oferujemy Klientom także inny typ wkrętu — mowa o wariancie samogwintującym z dodatkową podkładką uszczelniającą z EPDM, który może być stosowany także przy pracach z drewnem oraz płytami warstwowymi. Rolą podkładki jest zabezpieczenie uzyskanego połączenia przed korodowaniem, a sam wkręt ocynkowano galwanicznie. Co do zasady obie kategorie wkrętów dzielą się wedle rozmiarów (długości i średnicy), zachowując jednakową budowę i sposób działania.

Jakie wkręty do betonu wybrać?

Rekomendowane naszym Klientom typy wkrętów są wykonane z gatunkowej stali i pokryte warstwą ocynku płatkowego. Zapewnia on znakomitą ochronę przed korozją oraz innymi negatywnymi czynnikami. Mogą być one stosowane zarówno do wykonania połączenia tymczasowego (rusztowań, szalunków itp.), jak też na stałe. Najlepiej sięgać po wkręty zapewniając minimalne naprężenia rozporowe, dzięki czemu da się je osadzać blisko krawędzi bez ryzyka uszkodzenia podłoża. Polecane produkty spełniają te kryteria, dlatego warto je wybrać.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium