Opinie o Nas

Złącza ciesielskie to elementy konstrukcyjne służące do łączenia drewnianych elementów, niezbędne w pracy każdego cieśli. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

złącza ciesielskie

Połączenia Ciesielskie

Praca z drewnem powinna przebiegać efektywnie, ale nie wystarczy do tego sam materiał. Ważną rolę odgrywają połączenia ciesielskie, pozwalające na wykonywanie trwałych i estetycznych łączeń pomiędzy drewnianymi elementami. Są one niezbędne, by wykonywać między innymi więźby dachowe, ale również altany, huśtawki czy domki drewniane. Sięgając po połączenia ciesielskie elementów konstrukcji fachowcy, mogą znacząco ułatwić sobie zadanie. Otrzymują bowiem gotowe łączniki o znakomicie dobranych parametrach.

Łączniki ciesielskie

Nasz sklep oferuje wszystko, co niezbędne, by wykonywać prace w zakresie montażu elementów z drewna. Z naszego asortymentu korzystają różne grupy Klientów. Specjaliści realizujący się w pracy zawodowej, jak też amatorzy i pasjonaci. Połączenia ciesielskie, jakie sprzedajemy, są znane z dopasowania i odporności na czynniki zewnętrzne. Mamy nadzieję, że spośród prezentowanych rozwiązań znajdą Państwo te odpowiadające potrzebom.

Rodzaje złącz ciesielskich

Nasz sklep oferuje łączniki najwyższej jakości. Są one wykonane z trwałych materiałów, głównie ze stali ocynkowanej. Można uzyskiwać z ich pomocą odporne połączenia w obrębie drewna. Wśród proponowanych Klientom rozwiązań wskazać można kilka wariantów złącz. Generalnie złącza ciesielskie pozwalają na montaż bele czy, łączenie ze sobą odcinków drewnianych. Można więc spotkać wieszaki belek, kątowniki czy łączniki płaskie. Poszczególne elementy zdają egzamin zwłaszcza przy pracach nad więźbami dachowymi. Są też odpowiednie przy tworzeniu konstrukcji innego rodzaju. Ich uniwersalność sprawia, że stanowią nieocenione narzędzie w rękach specjalistów.

Połączenia ciesielskie na czopy i gniazda

Istnieją różne warianty połączeń ciesielskich i wszystkie z nich mają swoja specyfikę. Wśród dość często wykorzystywanych wskazać można te bazujące na czopach i gniazdach jako technice łączenia elementów. To dość podstawowy wariant znany od dawna. Obrazując rzecz we w miarę czytelny sposób, części konstrukcji dobierane są w taki sposób, by jedna część wpasowała się w drugą i w takiej pozycji pozostała na swoim miejscu. Jedną ze znanych fachowcom form takich rozwiązań są połączenia ciesielskie na jaskółczy ogon.

Połączenia ciesielskie narożne

Generalnie rzecz biorąc, większość opcji w zakresie połączeń ciesielskich umożliwia łączenie elementów w układzie drewno-drewno bez użycia gwoździ. Tyczy się to zwłaszcza wszelkich „wariacji” na tle połączeń czopowych i gniazdowych. Na podobnej zasadzie działają połączenia w typie narożnym. Sprawdzają się one doskonale przy łączeniu podwalin oczepów czy też płatwi w wiązaniach dachowych oraz ścianach.

Połączenia ciesielskie tradycyjne

Dekarze oraz cieśle pracujący w swoich zawodach od wielu lat znają doskonale dawne techniki łączenia drewna. Te tradycyjne rozwiązania nierzadko pozwalają na uzyskanie łączeń niezwykle trwałych, co łatwo dostrzec, gdy zaczniemy obserwować dawne budownictwo. Wszak wiele jego osiągnięć pozostało w stanie nienaruszonym do dziś, a dachy takich obiektów były często wznoszone z wykorzystaniem tych tradycyjnych technik. Obecnie praktykują je stosunkowo nieliczni fachowcy, jednakże ich praca jest bardzo doceniana. Wybornym przykładem tradycji są japońskie połączenia ciesielskie w technice Kawai Tsugite – znane od stuleci i ciągle imponujące skutecznością.

Połączenia ozdobne

Wykończenie wielu elementów powinno cechować się głównie techniczną precyzją, aczkolwiek nie stanowi ona jedynego kryterium jakie należy brać pod uwagę. Ważna jest także estetyka – szczególnie, gdy chodzi o konstrukcje znajdujące się w ogrodach i na widocznych częściach posesji. W tym kontekście warto czasami zastosować któreś z wielu połączeń ozdobnych. Sprawdzają się wówczas takie elementy jak wieszaki belki, ozdobne zakończenia oraz zawiasy, a także wkręty ozdobne. Wszystkie z nich łączą solidność z ładną prezencją wizualną.

Łączniki ciesielskie - produkty w ofercie

Nasz sklep stawia na produkty renomowanej firmy DOMAX. Od lat zajmuje się ona wytwarzaniem złączy ciesielskich najwyższej klasy. Dostępne artykuły wpisują się w oczekiwania cieśli, ale też innych fachowców pracujących z drewnem. Bazując na nich, da się przygotować nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje z desek czy belek. Oferowane rozwiązania posiadają różne podtypy. Dzięki temu łatwiej dobrać złącza adekwatne do zaplanowanych prac. Na stronie naszego sklepu można dowiedzieć się więcej o poszczególnych rodzajach złączy.

Po złożeniu zamówienia zapewniamy wszystkim kupującym sprawną realizację. W większości przypadków produkty docierają do Klientów już na następny dzień roboczy. Dostawy realizowane za pośrednictwem firm kurierskich. Istnieje także opcja odbioru osobistego w punkcie stacjonarnym przy ulicy Reglowej 13 w Poznaniu. Można więc łatwo wybrać najdogodniejsze z rozwiązań.

Klientom proponujemy:

  • wieszaki belki - typy: zagięty, ukryty, dzielony i lekki,
  • kątowniki - z przetłoczeniem, wzmocnione, montażowe, łącznikowe, meblowe, gięte, konsolowe itp.
  • łączniki płatwiowo-krokwiowe,
  • łączniki płaskie do drewna oraz taśmy perforowane,
  • płytki kolczaste,
  • pierścienie kolczaste jednostronne i dwustronne,
  • złącza ozdobne malowane proszkowo,
  • złącza i łączniki ogrodowe,
  • inne akcesoria montażowe.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium