Opinie o Nas
Budowa grilla ogrodowego z cegły. Poradnik - grill murowany krok po kroku 0
Budowa grilla ogrodowego z cegły. Poradnik - grill murowany krok po kroku

Wiele osób marzy o tym, aby mieć w sąsiedztwie swojego domu murowany grill. To rzecz jasna nie jest sprawa jednakowo ważna dla każdego – wszak grillować można także bez konieczności wybudowania takiego obiektu na swojej posesji. Jeśli jednak ktoś chce, ma taką możliwość. Warto z niej skorzystać choćby dlatego, że budowa grilla jest dziś zdecydowanie łatwiejsza niż kiedyś – zwłaszcza z racji lepszej dostępności materiałów, jak też gotowych do użycia projektów. Całkiem sensowny projekt grilla ogrodowego uda się pozyskać z sieci. Na blogach czy forach tematycznych nie brak wartościowych wskazówek, które można wziąć pod uwagę.

Murowany grill ogrodowy w praktyce

Kluczowym materiałem do wybudowania swojego miejsca do grillowania może być zwykła cegła lub cegła klinkierowa. Grill z klinkieru to bardzo popularna opcja, ponieważ budulec nie będzie wiele kosztował, a gotowa konstrukcja będzie całkiem łatwa do utrzymania w czystości. Mając pod ręką projekt grilla dostosowany do realiów klinkieru, wykonanie prac może zająć niewiele czasu. Ponieważ takie grille są obiektami murowanymi, warto zapewnić całości solidny fundament. Wylewka z betonu klasy C15 będzie w pełni wystarczająca. Ceglane palenisko powinno powstać nim skończymy stawiać ścianki naszego grilla, a  gdy będzie już gotowe, można wrócić do tego odcinka prac. Na odpowiedniej wysokości umieścić należy prowadnice pod ruszt.

Budowa grilla ogrodowego, czyli bez rusztu ani rusz!

Elementy niezbędne do wykonania solidnego rusztu powinny być z metalu – zwykle wybór pada na stal lub aluminium, ewentualnie kombinację obu materiałów. Można zdecydować się na gotowe ruszty, ale da się też zrobić je samodzielnie. Do tego celu niezbędne będą stalowe płaskowniki, wytrzymałe pręty stalowe (zapewniają optymalną odporność na wysoką temperaturę). W charakterze prowadnicy sprawdzi się ceownik aluminiowy. Ważne jest dopasowanie elementów do siebie, co trzeba zweryfikować przed przystąpieniem do właściwego montażu całości.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Lokalizacja ma znaczenie. Murowany grill powinien znaleźć się w rozsądnej odległości od zabudowań i w razie możliwości w takim miejscu, w którym powiewy wiatru nie będą zbyt silne. Chodzi wszakże o to, aby zadymienie nie przeszkadzało sąsiadom. Trzeba zatem wszystko przemyśleć, bo gdy już rozpoczniemy prace, nanoszenie wszelkich korekt może okazać się zbyt trudne. Kiedy już wszystkie działania budowlane się zakończą, konieczna jest tak zwana przerwa technologiczna. Da ona czas na związanie zaprawy. Zbyt szybkie uruchomienie grilla może spowodować, że pod wpływem temperatury łączenia zaczną pękać, a tego przecież chcemy uniknąć.

Te narzędzia i produkty z naszej oferty wykorzystasz podczas budowy grilla ogrodowego:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (KURIER DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl