Opinie o Nas

Taśma malarska

Taśma malarska papierowa samoprzylepna TMSP / 25 mm x 25 mb. / Taśma malarska papierowa samoprzylepna TMSP / 25 mm x 25 mb. /
Producent: WKRET-MET
Cena:

3,29 zł

Cena netto: 2,67 zł

zobacz więcej
Taśma malarska papierowa samoprzylepna TMSP / 48 mm x 50 mb. / Taśma malarska papierowa samoprzylepna TMSP / 48 mm x 50 mb. /
Producent: WKRET-MET
Cena:

12,56 zł

Cena netto: 10,21 zł

szt
zobacz więcej
Taśma maskująca samoprzylepna odporna na uv TMUV / 48 mm x 25 mb. / Taśma maskująca samoprzylepna odporna na uv TMUV / 48 mm x 25 mb. /
Producent: WKRET-MET
Cena:

13,41 zł

Cena netto: 10,90 zł

zobacz więcej
Taśma maskująca samoprzylepna odporna na uv TMUV / 48 mm x 50 mb. / Taśma maskująca samoprzylepna odporna na uv TMUV / 48 mm x 50 mb. /
Producent: WKRET-MET
Cena:

26,82 zł

Cena netto: 21,80 zł

zobacz więcej

Taśma malarska maskująca

Użycie taśmy malarskiej jest codziennością fachowców zajmujących się malowaniem pomieszczeń w obiektach mieszkalnych, jak też we wszelkiego typu lokalach użytkowych. Dobra taśma maskująca może spełniać w praktyce odmienne funkcje, jednakże zazwyczaj są one ściśle związane z uzyskaniem pożądanego efektu estetycznego.

Najlepsza taśma malarska do odcinania kolorów

Jaka taśma malarska do odcinania kolorów?

Nasz sklep oferuje Klientom wysokiej jakości produkt w postaci taśmy malarskiej polskiej marki Wkręt-Met Klimas. To standardowa taśma papierowa, jaka pozwala na bezproblemowe odcinanie kolorów. Stanowi konieczną pomoc na przykład wówczas, gdy zadaniem malarza jest pomalowanie części ściany na kolor A, natomiast drugiej części na kolor B.

Jak prawidłowo przykleić taśmę malarską?

Czynność przyklejania taśmy malarskiej jest podstawowym działaniem z punktu widzenia każdego malarza pokojowego. Najważniejsze, aby robić to pewnymi i jednolitymi ruchami. Warstwa specjalne kleju zapewnia z jednej strony należyte przyleganie do powierzchni, a z drugiej nie stwarza żadnych problemów przy odklejaniu.

Czym się różni niebieska taśma malarska od żółtej?

Standardowa taśma malarska ma zazwyczaj kolor żółty i sprawdzi się doskonale w większości scenariuszy użytkowych. Na rynku spotyka się również taśmę w kolorze niebieskim, za czym mogą iść jej specjalne właściwości. Często jest to chociażby wyższa odporność na promieniowanie UV.

Po jakim czasie zdjąć taśmę malarską?

Doświadczenie fachowców wskazuje, że taśmy malarskie należy zdejmować ze ścian jeszcze wówczas, gdy farby są wilgotne i nie wyschły całkowicie. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie zjawiska zrywania części farby, a kolory powinny do siebie optymalnie "przylegać", co często jest jednym z kryteriów estetycznego rezultatu oczekiwanego przez zleceniodawcę prac. Zbyt późne odklejanie taśmy może nieść ze sobą niepożądane skutki, dlatego warto trzymać się ogólnych zaleceń.

Dlaczego taśma malarska zrywa farbę?

Najczęściej problemy w czasie zdejmowania taśm, szczególnie zrywanie farby, są spowodowane tymi samymi czynnikami. Z jednej strony winna może być niska jakość samej taśmy. Dlatego zdecydowanie zalecamy zamówienie jej w naszym sklepie. Oferowana taśma nadaje się do malowania różnych wnętrz, należycie przylega do ścian i pozwala na płynne odklejenie od podłoża. Drugim czynnikiem wpływającym na zrywanie farby jest właśnie nieodpowiednie odklejanie. Ruch powinien być płynny i zdecydowany - zawsze w kierunku klejenia.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium