Opinie o Nas

Taśma malarska niebieska (odporna na UV)

Do czego służy niebieska taśma malarska?

Zastosowania taśm malarskich są zawsze takie same, choć różne cechy produktu są czymś zupełnie normalnym. Najpowszechniej użytkowana jest taśma żółta, która w większości sytuacji stanowi wystarczający sposób na odcinanie kolorów od siebie. Nadaje się znakomicie do prowadzenia wszelkich prac malarskich we wnętrzach. Nieco innym rozwiązaniem jest z kolei taśma malarska niebieska. Poza odmiennym kolorem wyróżnia ją odporność na działanie promieni UV, a także naturalnego promieniowania słonecznego. Co za tym idzie, może być ona stosowana nie tylko do malowania pomieszczeń, ale też działań odbywających się na zewnątrz budynków.

Taśma malarska niebieska czy żółta?

To, jaka taśma malarska powinna być użyta w danej sytuacji zależy od indywidualnych uwarunkowań. Niewątpliwą zaletą taśmy niebieskiej jest jej większa uniwersalność - można stosować ją w czasie malowania przestrzeni zamkniętych, jak też poza wnętrzami. Taśma żółta z kolei nadaje się tylko do wnętrz. Ewentualnie można korzystać z niej na powietrzu w celach na przykład tymczasowego przymocowania folii budowlanej lub plandeki. Osoby zajmujące się malowaniem zawodowo najczęściej polegają w tych aspektach na własnym doświadczeniu. Co do zasady jednak można przychylić się do sugestii, że lepiej mieć w zasięgu ręki taśmę niebieską, bo zda egzamin częściej.

Taśma malarska niebieska - kiedy odkleić po malowaniu?

Jeśli chodzi o zdejmowanie taśm malarskich, zasady przedstawiają się podobnie bez względu na to, jaki typ taśmy jest w danym momencie używany. Błędem jest zbyt późne odklejanie taśmy, która w takiej sytuacji może zrywać fragmenty farby. Dzieje się tak szczególnie wówczas, gdy malowania powierzchnia nie została należycie zagruntowana przed rozpoczęciem właściwej pracy. Taśma niebieska powinna być odklejana pewnym, zdecydowaniem ruchem jeszcze wtedy, gdy farba jest wilgotna i całkowicie nie wyschła.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium