Opinie o Nas
Jak zrobić drewnianą donicę? Budowa skrzynki drewnianej na kwiaty 0
Jak zrobić drewnianą donicę? Budowa skrzynki drewnianej na kwiaty

Wiele osób być może zastanawia się nad tym, jak zrobić drewnianą donicę. Okazuje się, że kupowanie jej w sklepie ogrodniczym czy markecie budowlanym nie stanowi jedynego rozwiązania i nawet bez poważnych umiejętności da się ją przygotować samodzielnie. Naturalnie trzeba posiadać niezbędne do tego narzędzia, materiały i kilka raczej prostych elementów konstrukcyjnych. Donice drewniane są bardzo tradycyjnym sposobem na estetyczne eksponowanie kwiatów i roślin ozdobnych. Należy jedynie zdecydować się na gotowy produkt lub wykonać go we własnym zakresie, co daje wiele satysfakcji.

Piękna donica drewniana – niedroga i praktyczna

Jednym z najprostszych wariantów donicy DIY jest przygotowanie jej z resztek drewna, które czasami pozostają po innych pracach. Jeśli ktoś budował domek narzędziowy czy coś innego, gdzie drewno odgrywało główną rolę, niemal zawsze do dyspozycji jest niewykorzystany materiał lub jego resztki. W takich sytuacjach budowa skrzyni drewnianej na kwiaty krok po kroku okaże się wręcz banalna, ponieważ stopień trudności jest bez porównania niższy aniżeli w przypadku wspomnianego domku na narzędzia.

Prosta donica z desek

Zwykłe drewniane deski docięte do odpowiednich rozmiarów są wręcz idealne, jeśli chcemy cieszyć się donicą w pełni funkcjonalną, a jednocześnie łatwą i tanią w wykonaniu. Niektórzy nawet nie pokrywają drewna żadną warstwą zabezpieczającą, ale lepiej zastosować choćby podstawowy impregnat. Dzięki niemu gotowa donica będzie bardziej odporna na oddziaływanie zewnętrznych czynników. Jak zrobić doniczkę z desek? Wystarczą drewniane odcinki połączone ze sobą i tworzącą otwartą od góry konstrukcję. Do połączeń nadają się wkręty lub gwoździe, a także kątowniki. Niektórzy łączą elementy na klej. Istnieje możliwość wykonania donicy o bardziej fantazyjnym kształcie, choć wymaga to pewnych dodatkowych umiejętności.

Drewniana skrzynka na kwiaty

Najprostszym sposobem na wykonanie donicy DIY jest po prostu przygotowanie skrzyni. Nie będzie ona szczególnie efektowna, ale spełni swoje zadanie w stu procentach. Jak zrobić skrzynię z desek? Tu zadanie nie zalicza się do skomplikowanych. Pięć dociętych właściwie odcinków desek, połączonych w sposób adekwatny do możliwości metodami wskazanymi powyżej. Zazwyczaj drewniane skrzynie ogrodowe na kwiat są wystawione na działanie czynników atmosferycznych, dlatego warto solidnie zaimpregnować je jednym z ogólnodostępnych preparatów.

Budujesz donicę drewnianą? Sprawdź produkty z naszej oferty, które wykorzystasz w czasie budowy

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (KURIER DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl