Opinie o Nas
KWZ kotwa wkręcana do ziemi KWZ kotwa wkręcana do ziemi
Producent: DOMAX
Cena: 21,00 zł (netto: 17,07 zł )
zobacz więcej
Śledź wkręcany PWP / 30/300/10 - op=4 szt. Śledź wkręcany PWP / 30/300/10 - op=4 szt.
Producent: DOMAX
Cena: 48,00 zł (netto: 39,02 zł )
( 1 szt = 12,00 zł )
opak.
zobacz więcej

Są sytuacje, w których kotwy wkręcane do ziemi okazują się nieodzownym elementem niektórych instalacji. Trzeba tutaj wskazać wszelkiego rodzaju konstrukcje, głównie drewniane, których położenie chcemy jednoznacznie ustalić, równocześnie wzmacniając całość. Sklep e-Armet.pl robi wiele, aby w ręce Klientów trafiły mocowania trwałe i użyteczne. Kotwy do ziemi nie są rzecz jasna wyjątkiem od tej reguły. Odpowiednio gruby i długi pręt zapewnia optymalne osadzenie w podłożu.

Kotwy do ziemi

Staramy się trafić w potrzeby zarówno profesjonalistów, jak też pasjonatów. Nie chodzimy na kompromisy, dlatego oferujemy modele kotew marki Domax ? cenionego i doświadczonego producenta elementów złącznych o rozmaitych parametrach. Gdy chcą Państwo zamówić naprawdę mocne i co ważne wypróbowane kotwy wkręcane do ziemi cena jaką przygotowaliśmy okaże się bardzo atrakcyjna. Zapraszamy więc Klientów do składania zamówień, realizowanych ekspresowo za pośrednictwem kuriera na terenie całej Polski.

Zakres prac ogrodowych jest bardzo szeroki. Codzienna opieka na ogrodem wymaga od właścicieli czasu, należy bowiem odpowiednio zadbać o hodowane tam rośliny. Ta kwestia jest szalenie istotna, jednak doskonale wiemy, że współczesne przydomowe zieleńce coraz częściej składają się nie tylko z roślin. Ogród zyskuje bowiem pełną wartość oraz szereg dodatkowych atutów wówczas, gdy zostanie wzbogacony o elementy architektury ogrodowej. Dzięki nim można znacznie poszerzyć funkcje ogrodu w materii wypoczynku i rekreacji. Jego wymiar estetyczny również radykalnie się poprawi.

Kotwa wkręcana do ziemi - niezbędna w zabudowie ogrodowej

Jest wiele rzeczy, które można zamontować lub wybudować w ogrodzie. Ze względów formalnych i praktycznych najczęściej są to lekkie konstrukcje drewniane, na które nie trzeba pozwolenia i których postawienie zajmuje niewiele czasu. Część z nich można wykonać samodzielnie, inne z kolei zamówić w formie gotowej lub kupić w markecie budowlanym. Dotyczy to chociażby szalenie popularnych w polskich ogrodach altan, które pozwalają schronić się przed słońcem lub deszczem i na przykład spożywać w spokoju posiłek w scenerii własnego ogrodu.

Każdy nowy element jaki pojawia się w ogrodzie powinien być solidny i bezpieczny. Tyczy się to nie tylko konstrukcji rekreacyjnych, takich jak wspomniane altany, ale też sprzętu do zabawy dla dzieci. Faktem jest, że na wielu osiedlach domów jednorodzinnych brakuje ogólnodostępnych placów zabaw. W tej sytuacji rodzice najczęściej decydują się na ich budowę we własnych ogrodach, co pozwala młodym ludziom bawić się w nieskrępowany sposób. Rodzice z kolei mogą mieć na wszystko baczenie, ponieważ dzieciaki nie oddalają się od domu.

Huśtawki czy drabinki drewniane, jakie znajdą się w ogrodzie muszą być solidnie przytwierdzone do ziemi. Sposobem na to, aby lepiej związać je z gruntem są kotwy mocujące, które wkręca się w ziemię. Specjalna konstrukcja pozwala łatwo połączyć je z drewnianym elementem, a następnie umieścić w gruncie, zapewniając stabilność i wytrzymałość. Identycznie można postępować z wymienioną wcześniej altaną ogrodową, a także pawilonem na narzędzia czy dowolną inną lekką konstrukcją z drewna.

Kotwa wkręcana ma zwykle około 50 centymetrów długości. To dość dużo, ale musimy mieć na uwadze to, że musi ona znaleźć się głęboko w ziemi, by poprawnie spełniała swoje zadanie. W końcu chcemy, aby była wzmocnieniem konstrukcji i zapewniała jej stabilną pozycję w określonym miejscu. W górnej części kotwy znajduje się specjalny „ślimak” montażowy, który można zamocować na przykład do śruby wkręconej w drewniany pal. W części dolnej z kolei mamy spiralny element umożliwiający łatwiejsze wkręcenie kotwy w ziemię i jej solidniejsze osadzenie w gruncie.

Przeciętna grubość pręta w przypadku kotwy wkręcanej to około 1 centymetra. Jest to wystarczające biorąc pod uwagę to, że element montażowy wykonany jest z wytrzymałej stali ocynkowanej. Warstwa zabezpieczająca przed korozją ma duże znaczenie, ponieważ będąc w ziemi kotwa jest narażona na oddziaływanie wilgoci oraz innych czynników. Chcąc uzyskać optymalną wytrzymałość mocowania zaleca się, aby dla jednego elementu stabilizującego stosować kotwy równolegle parami z obu stron. Pozwoli to równomiernie rozłożyć obciążenia i sprawić, że całość będzie mocno związana z podłożem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl