Opinie o Nas
Ciepły dach to szczegóły - wkręty do izolacji krokwiowej 0
Ciepły dach to szczegóły - wkręty do izolacji krokwiowej

Liczne zastosowania dla wkrętów są rzeczą normalną dla każdej osoby, która ma lub miała jakikolwiek kontakt z budownictwem. Generalnie wkręty stanowią jeden z podstawowych atrybutów wśród akcesoriów budowlanych i można śmiało stwierdzić, że bez nich oblicze budownictwa, a także prac remontowych i adaptacyjnych byłoby zupełnie inne. Wśród licznych typów wkrętów jakie są osiągalne na rynku chcielibyśmy zwrócić tym razem uwagę czytelników na te, które są dedykowane pracom montażowym związanym z izolacją krokwi dachowej.

 

Wszelkie typy złącz wykorzystywanych przy konstrukcji dachu, zarówno więźby jak i pozostałych elementów, muszą spełniać pewne specyficzne wymagania techniczne oraz mieć własności użytkowe, które dadzą wykonawcom prac odpowiednie pole manewru. Montaż izolacji krokwiowej jest zadaniem bardzo ważnym, ponieważ odgrywa ona istotną rolę w ogólnej charakterystyce energetycznej każdego budynku. Jest to bardzo wyraźnie widoczne w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie nawet przy najlepszej izolacji ściennej i fundamentowej dach czasami okazuje się „wąskim gardłem”.

 

Uniknięcie problemów związanych z ucieczką ciepła z wnętrza domu przez powierzchnię dachu jest na szczęście znacznie prostsze niż mogłoby się na pozór wydawać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia izolacja, która musi znaleźć się pomiędzy krokwią dachu a murłatą. To jaki rodzaj izolacji zostanie wybrany jest już kwestią indywidualną. Eksperci zalecają rozmaite rozwiązania, chociażby oparte o wełnę skalną, ale takie technologiczne niuanse pozostawiamy do rozstrzygnięcia  we własnym zakresie.

 

Dla nas ważne jest, aby zaproponować wysokiej jakości wkręty do izolacji, które dzięki specjalnemu wykonaniu nadają się doskonale do zastosowań ogólnie opisanych powyżej. Czym wyróżnia się taki wkręt? Przede wszystkim posiada on podwójne gwintowanie, dzięki któremu jest solidnie osadzony zarówno w krokwi, jak i murłacie. Porowata powierzchnia gwintu unieruchamia wkręt w konkretnym miejscu i zapobiega tym samym ściskaniu warstwy izolacyjnej. Gdy mamy pewność, że uzyskana na drodze montażu struktura w żaden sposób nie pracuje, znacznie rośnie efektywność izolatora, a dach jest mniej narażony nie tylko na straty ciepła, ale też na powstawanie wszelkich nieszczelności.

 

Oczywiście jak w przypadku każdej kategorii wkrętów, tak i tutaj możemy mówić o dużej różnorodności pod względem parametrów. W zależności od tego jak został zaprojektowany dach i jakie są potrzeby konkretnej inwestycji można sięgnąć po wkręty o różnej długości. Duża elastyczność jaką w tym zakresie proponują nam producenci jest dużym atutem, ponieważ jako inwestorzy możemy dobrać złącza adekwatne do potrzeb. Czynnikiem decydującym o tym jakiej długości wkręt wybrać jest przede wszystkim grubość izolacji. Im jest grubsza, tym zastosowane wkręty powinny być dłuższe, aby pewnie osiąść w strukturze dachu.

 

Jak w przypadku innych wkrętów wykorzystywanych w budownictwie, tak i duże znaczenie mają materiały użyte do ich produkcji. W przypadku wkrętów izolacyjnych głównym materiałem jest stal cynkowana galwanicznie. Dzięki cynkowaniu złącze jest odporne na procesy korozyjne, co ma w przypadku konstrukcji dachu szczególne znaczenie. Ewentualna kumulacja pary wodnej i jej skraplanie w ramach konstrukcji mogłoby wpłynąć ujemnie na trwałość montażu. Poprzez użycie technologii zapobiegającej rdzewieniu możemy być spokojni o to, że korozja tych znakomitych elementów montażowych nie dosięgnie.

 

Zobacz w sklepie wkręty do izolacji >>

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium