Opinie o Nas
Dostępne na rynku kołki rozporowe 0
Dostępne na rynku kołki rozporowe

Realia prac budowlano-remontowych są takie, że fachowcy wykonujący je muszą korzystać z pewnej puli narzędzi i rozwiązań technicznych, bez których zrobienie czegokolwiek byłoby w zasadzie niemożliwe. Mamy to szczęście, że do dyspozycji konsumentów są dziś rozliczne techniki montażowe, które można dobierać w zależności od aktualnych potrzeb. Zazwyczaj są one zdeterminowane przez typ materiału, z którym w danym momencie przychodzi nam pracować, a także specyficzne wymagania realizowanych projektów. Oprócz rozwiązań zaawansowanych i niestandardowych są też takie, które zaliczamy do elementarza.

 

Kołki rozporowe stanowią bardzo podstawową, ale równocześnie bardzo szeroką grupę akcesoriów do montażu. Ich zakres stosowania jest bardzo rozległy, co znajduje swoje odbicie w dostępnym na rynku asortymencie kołków, które są oferowane w dziesiątkach wariantów. Dostosowane do pracy z różnym materiałem i posiadające wiele rozmiarów zaliczają się do najbardziej elastycznych i wszechstronnych pomocy przy pracach remontowych i budowlanych. Jak zwykle w przypadku tego typu kwestii, spore znaczenie mają detale techniczne.

 

Tak duża liczba kołków w sprzedaży sprawia, że siłą rzeczy muszą się wśród nich znaleźć produkty lepszej i gorszej jakości. Te najtańsze oferowane w marketach budowlanych lub na bazarach należy stanowczo odradzić. Najlepiej sprawdzą się produkty z zaufanych źródeł, a więc ze sklepów specjalistycznych koncentrujących swój asortyment na technikach montażowych i połączeniach. Dobry kołek rozporowy powinien składać się z solidnego elementu łączącego, najlepiej stalowego z warstwą ocynku, co chroni go przed procesami korozyjnymi. Korpus większości dobrych kołków powstaje na bazie wysokiej klasy tworzywa sztucznego – na przykład nylonu.

 

Poszczególne rodzaje kołków posiadają łby sześciokątne lub oparte o któryś ze standardowych typów wkrętów, na przykład PZ-2. To czyni je kompatybilnymi z większością wkrętarek mechanicznych oraz zestawów śrubokrętów wykorzystywanych w pracach profesjonalnych i amatorskich. Kwestią, o której warto pamiętać przy zakupie kołków rozporowych jest to, czy zaopatrujemy się w produkty posiadające aprobatę techniczną i spełniające tym samym wymogi w zakresie wytrzymałości i pracy z konkretnym materiałem. Czasami opłaca się poszukać nieco dłużej i nabyć kołki, które nie zawiodą w żadnej sytuacji.

 

Zdecydowana większość kołków dostępnych w sprzedaży opiera się na wkręcie o charakterze śrubunku, więc można je stosować do montowania półek i szafek ściennych lub innych elementów, które muszą znaleźć się na płaskiej powierzchni. Istnieją jednak modele kołków, gdzie element łączący ma formę haka – umożliwiają one zawieszenie mebli kuchennych czy podtrzymanie segmentów w sufitach podwieszanych. Mogą one spełniać także funkcję napinaczy w przypadku przewodów, drutów lub siatek.

 

Wybierając kołki rozporowe zgodne z aktualnymi potrzebami trzeba zwracać uwagę na ich wielkość. Gabaryty tych połączeń są bowiem ściśle związane ze średnicą wierteł jakich użyjemy do przygotowania otworów pod kołki. W trakcie pracy dopilnować należy, by wywiercony otwór nie był zbyt duży w stosunku do rozmiarów kołka jakiego chcemy użyć. Jeśli tak się stanie, możemy napotkać problemy z prawidłowym wykonaniem połączenia.

 

Zobacz kołki rozporowe w sklepie >>

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium