Opinie o Nas
Jak zabezpieczyć piwnicę? 3
Jak zabezpieczyć piwnicę?

Mieszkania w blokach wielorodzinnych zazwyczaj mają przyporządkowaną do lokalu piwnicę, określaną czasami mianem skrytki lokatorskiej. To miejsce, w jakim można efektywnie przechowywać wiele ważnych przedmiotów, na które zazwyczaj brakuje przestrzeni w samym lokalu. Pojawia się zatem pytanie, jak zabezpieczyć piwnicę, aby była ona mniej narażona na działania złodziei. Zjawisko okradania piwnic jest na tyle powszechne, że podjęcie pewnych kroków zapobiegawczych stało się w tych czasach zwyczajną koniecznością. Należy tylko zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie, a tych jest na rynku sporo.

Zabezpieczenie piwnicy w prostych krokach

Mówi się czasami, że rozwiązania proste są najlepsze. Jeśli ktoś chce ograniczyć dostęp do swojej piwnicy, zazwyczaj decyduje się na montaż skobla oraz kłódki. O ile oba elementy są naprawdę solidne i prawidłowo zamontowane, są w stanie całkiem skutecznie powstrzymać zapędy rabusiów. Rzecz jasna nie można stawiać na niską jakość. Wzmocnienie drzwi do piwnicy za pomocą takich akcesoriów ma sens jedynie wówczas, gdy będą one wytrzymałe. Trzeba więc nabyć je w dobrym sklepie i upewnić się, że stoi za nimi uznany producent.

Skuteczne zabezpieczenie drzwi piwnicy łatwiejsze niż kiedyś

Skoro zabieramy się za to, aby nasza piwnica była odpowiednim miejscem również na przechowywanie nieco bardziej wartościowych przedmiotów (często są to na przykład rowery czy wózki dziecięce), należy sięgnąć po odpowiednie środki. Skobel do drzwi piwnicznych rysuje się jako sprawa podstawowa. Powinien być wykonany z wytrzymałej blachy, najlepiej z warstwą ocynku, co efektywnie chroni przed korozją. Poza wytrzymałością samego elementu istotne jest również to, aby był on solidnie przymocowany do ściany.

Skobel na kłódkę – różne rozmiary są pod ręką

Kolejną kwestią jest kłódka. Standardowo skobel do drzwi jest kompatybilny z typowymi kłódkami dostępnymi na polskim rynku, więc z doborem nie powinno być problemów. Sprawą otwartą pozostaje to, czy kłódka będzie większa czy mniejsza. Tu pola manewru nie zabraknie, bo skobel da się nabyć w różnych rozmiarach odpowiadających indywidualnym potrzebom – w tym wielkości kłódek. Te ostatnie powinny rzecz jasna pochodzić ze sprawdzonych źródeł, ponieważ jedynie one będą trudne do sforsowania i tym samym utrudnią życie ewentualnym rabusiom.

Komentarze do wpisu (3)

25 stycznia 2019

Muszę wymienić kłódkę przy drzwiach piwnicznych. Nowy skobel też założyć bo jest ten sam od iks lat i widać już że korozja go naruszyła trochę. Najpewniej kupię w Armecie bo już dużo różnych produktów mam od Państwa i za każdym razem sprawdzały się. Gorąco pozdrawiam.

27 lutego 2019

W drzwiach do piwnicy mam zarówno zamek patentowy jak i kłódkę. Skobel faktycznie z Armetu bo jak kupowałem zawiasy i kilka innych rzeczy też wziąłem kilka na zapas ;) Choć niestety jak złodziej będzie chciał wejść to i tak sobie poradzi - ale to inny zupełnie temat.

29 marca 2019

Ogólnie to chciałabym podziękować za porady przy zakupie. Kupowałam skobel do kłódki, przy okazji parę innych rzeczy. Bardzo pozytywna obsługa i spory wybór. Kuzyn polecił mi e-Armet i absolutnie nie żałuję. Wszystko jest już zamontowane, drzwi do piwnicy zabezpieczone :)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl