Opinie o Nas
Obejmy i opaski - prosto i praktycznie 0
Obejmy i opaski - prosto i praktycznie

W toku prac związanych z montażem kabli i przewodów, a także wszelkiego rodzaju rur może pojawić się potrzeba odpowiedniego zaopatrzenia tych elementów, aby zabezpieczyć je na przykład przed uszkodzeniem lub wyeliminować usterki, które pojawiły się w trakcie ich normalnej eksploatacji. Akcesoria, które mogą w tym pomóc zaliczają się do najprostszych i najmniej zaawansowanych technicznie, jednak w praktyce mogą być nieodzowne – także jako elementy montażowe w przypadku niektórych prostych konstrukcji. Obejmy i opaski, które znajdują się w ofercie rynkowej dają całkiem szerokie możliwości.

 

Pierwszą bardzo rozpowszechnioną kategorią takich rozwiązań są opaski zaciskowe wykonane z tworzywa sztucznego. Bywają niezastąpione podczas prac ogrodowych, ogólnobudowlanych, są też użyteczne w domu. Za pomocą opasek można połączyć kilka elementów o jednakowym przekroju, na przykład w celu ich efektywnego transportu lub przechowywania. Możliwość regulacji sprawia, że możemy dostosować ciasnotę zacisku do aktualnych potrzeb. Opaski pozwalają uporządkować wiązki kabli przy instalacjach elektrycznych lub telekomunikacyjnych, ale na tym nie kończą się ich zastosowania.

 

Opaski z tworzywa sztucznego umożliwiają zamontowanie na ogrodzeniu banerów reklamowych lub szyldów, co bywa przydatne na przykład w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Wystarczy, aby szyld lub baner posiadał otwory w odpowiednich miejscach i po przełożeniu przez nie opasek całość można szybko umieścić w pożądanej lokalizacji. Sporym plusem takiego montażu jest to, iż przebiega on bezinwazyjnie i jeśli zajdzie potrzeba, wszystko można szybko zdjąć bez pozostawiania jakichkolwiek nieestetycznych śladów. Z pomocą opasek można też bezproblemowo założyć osłonę balkonową.

 

Kolejną ciekawą kategorią produktów tego typu są opaski ślimakowe, wykorzystywane najczęściej do montażu węży oraz przewodów. Sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniowym, a także w różnych gałęziach wytwórczości. Pomagają w uporządkowaniu przewodów i węży w maszynach wykorzystywanych w zakładach przemysłowych. Siłę zacisku opaski reguluje się płynnie za pomocą specjalnego zamka. Element roboczy stanowi śruba, która pozwala zmniejszać lub zwiększać zacisk w zależności od potrzeb. Gdy zajdzie konieczność, można ją łatwo i szybko zdemontować.

 

Bardzo interesującym wyrobem łączącym w sobie cechy opaski ślimakowej oraz kołka rozporowego są specjalne uchwyty do rur. Okazują się one przydatne w sytuacji, gdy rura musi przebiegać wzdłuż płaskiej powierzchni – najczęściej sufitu lub ściany, ale ze względów bezpieczeństwa jest wskazane, aby ją w jakiś sposób przytrzymać. Uchwyt posiada obejmę zaciskową ze śrubami, a także kołek rozporowy, który umieszcza się w ścianie. Wewnątrz obejmy, na powierzchni stykającej się z rurą, znajduje się warstwa gumy, która dodatkowo zabezpiecza rurkę i amortyzuje wstrząsy. Z uwagi na swoją uniwersalność uchwyt nadaje się do zastosowań przy instalacjach przemysłowych, komunalnych i domowych.

 

Zobacz obejmy i opaski w sklepie >>

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium